Na czym stoję

Gdzie się to wszystko zaczęło?

Jaki to wszystko ma sens?

Gdzie się to wszystko skończy?

Czy możemy wpłynąć na to, jak jest teraz?

 

Każdy z nas w ciągu dnia ma około 65 tys. myśli. Przykre jest to, że dla większości ludzi 95% myśli w dniu dzisiejszym jest identycznych z tymi z dnia wczorajszego. Duża część społeczeństwa bardzo pragnie spełnić swoje marzenia, żyć lepiej, być bardziej szczęśliwi, zadowoleni, czuć się po prostu lepiej. Tak zdecydowaną większość czasu poświęcają na myślenie, rozważanie i rozmawianie o swojej codzienności.

            W tym momencie chciałbym na chwilę się zatrzymać przy ludziach, którzy już zrealizowali swoje cele, marzenia, pragnienia. Właśnie oni żyją myślą o tym, czego pragną i większość swojego wysiłku, kierują ku celom, pragnieniom i potrzebom.

            Umysł – i tu się wszystko zaczyna. Myśl, słowo, czyn, konsekwencja, przeznaczenie. Trzymając się takiego schematu można łatwo stwierdzić, że przeznaczenie w bardzo dużym stopniu, a śmiem nawet powiedzieć, że w 100% zależy od nas. Oczywiście wielką głupotą byłoby twierdzić, że każdy może stać się tym, co sobie wymyśli. Jednak wytyczając sobie jasno określone cele, długo i krótkoterminowe, i wystarczająco mocno w nie wierząc, możemy osiągnąć bardzo dużo. Zatem bez względu na to, w jakim jesteś obecnie miejscu, czym się zajmujesz, jakiej jesteś narodowości, jeżeli jesteś z czegoś niezadowolony lub niespełniony (w mniejszym lub większym stopniu) to na 100% możesz poprawić jakość swojego życia.

Reakcje automatyczne

Często spotykam się z sytuacjami, kiedy komuś wydaje się, że coś się dzieje, a tak naprawdę to się nie dzieje, że coś jest widoczne, a tak naprawdę tego nie ma. Często działamy automatycznie, np. krzyk kojarzy się ze złością lub kiedy dwie osoby stoją nieopodal, patrzą w naszym kierunku, rozmawiają, chichoczą, jesteśmy przekonani, że pewnie z nas. W rzeczywistości powodem śmiechu może być ktoś śmiesznie ubrany stojący 20 metrów od nas. Wiele naszych reakcji to reakcje nieświadome, automatyczne, ale reakcje te mają wpływ na to co wydarzy się później. Zatem zanim pomyślimy o czymś na pewno sprawdźmy czy to na pewno dzieję się naprawdę. Każdy z nas rodzi się z czystym niczym „tabula rasa” - kartka biała, niezapisana, zatem to jak dzisiaj myślimy, jak postrzegamy świat, rzeczywistość, ile mamy pewności siebie, odwagi jest uzależnione od następujących czynników:

naszych rodziców i członków rodziny, którzy mieli wpływ na wychowanie nas, od nauczycieli, którzy przekazywali swoją wiedzę, rówieśników, współpracowników oraz partnerów.

            Podsumowując, jeżeli czegoś nie umiemy, nie oznacza to, że nie mamy do tego talentu czy nie zostaliśmy do tego stworzeni, a z całą pewnością możemy się tego nauczyć.

            Dowiedziałem się ostatnio pewnej historii na temat dosyć ciekawej umiejętności jaką jest telekineza czyli poruszanie, przesuwanie przedmiotów za pomocą myśli. Może Ci się to wydać nierealne czy niedorzeczne, jednak w rzeczywistości sytuacja wygląda następująco: ćwicząc wystarczająco długo, z wystarczającym zaangażowaniem i skupieniem, i z należytą sumiennością możemy to osiągnąć.