Przyciąganie radości i powodzenia

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi. , 22  785 58 62 klinika leczenia alkoholizmu i narkomanii medox.org.pl - zadzwoń !

 Praktyka psychologiczna wskazuje na to, że ludzie, których spotykają nieszczęścia i porażki, mają trudności z samoakceptacją.  Podniesienie ich poczucia wartości, powoduje, że nierzadko problemy rozwiązują się same. Podejmując pracę nad samooceną, należy rozpocząć od wewnątrz. Zdobywając nagrody, podwyżki towarzyszy nam dobre samopoczucie i może nasunąć się wniosek, że zmieniając działania zewnętrzne, zmienia się nasz świat wewnętrzny. Natomiast głęboki proces zmian rozpoczyna się od wewnątrz. Praca nad własnym sposobem myślenia pociąga za sobą zmianę zachowań. Jeśli zaczniemy o sobie myśleć pozytywnie, większość naszych zachowań dopasuje się do tego automatycznie.

Reklama: Skuteczny dentysta w Częstochowie StomatologiaRodzinna.net

 

Cztery zasady budowania pewności siebie:

 

1.                          Korzystaj z własnych zdolności  – należy odrzuć porównania z innymi, ponieważ wtedy nieustannie oceniamy siebie i innych, a wynik porównania zmienia się w zależności od otaczających nas ludzi. Filozof grecki Arystoteles doszedł do wniosku, że każda istota ludzka ma nieporównywalny z żadną istotą potencjał wewnętrzny, który domaga się realizacji, jak żołądź pragnie stać się tkwiącym w nim potężnym dębem.

2.                          Odkrywaj swoją wewnętrzną oryginalność

3.                          Zauważ różnicę między tym kim jesteś,  a tym co robisz

 

Znajdź sobie zajęcie, które będzie sprawiało ci przyjemność, i które będziesz dobrze wykonywać; ćwicz tę umiejętność przez powtarzanie. – zacznij od dwóch podstawowych kroków: a) rzetelnie oszacuj swoje zdolności w celu ustalenia, które z nich można by najskuteczniej wykorzystać. b) narzuć sobie rygor praktycznego stosowani i ciągłego doskonalenia wybranej umiejętności – by stać się ekspertem w jednej konkretnej dziedzinie.